תרפיה במשחק

תרפיה במשחק

תרפיה במשחק – מה זה ובשביל מה בכלל צריך את זה?

המשחק הוא הכלי המרכזי בעזרתו הילד מתקשר עם סביבתו. לעתים הילד אינו מוכן לדבר ולשוחח אך בשמחה יבחר לשחק. דרך המשחק יצליח המטופל להבין את מה שהילד משדר לו.

אילו משחקים אנו ההורים נראה בדרך כלל בבית ובמשפחה?

בגיל 3-4 ילדים ישחקו במשחקים אסוציאטיבים או משחקים משותפים מקבילים, בנייה ופאזלים, ריצה, קפיצה, רכיבה על תלת אופן, מיומנויות כדור, ציור וגזירה, משחק בחול, מים ובצק, צביעה, סיפורים, מוזיקה וכו'.

בגילאי 5-12 הידוע כגיל החביון, הילד ישחק משחק משותף – משחקי רדיפה, שיתוף פעולה עם אחרים ותחרותיות, ייעזר בכללים, ישתמש במיומנויות מורכבות, במשחקי 'כאילו', חברים דמיוניים והתחפשות.

בגילאי 12 ומעלה – הנער/ה ישחקו במשחקים רשמיים עם כללים, ספורט, מדע וטכנולוגיה, רעיונות, כתיבה וחלימה בהקיץ.

כל הילדים זקוקים למשחק אך לא כולם זקוקים לתרפיה במשחק

כפסיכותרפיסטית לילדים, כאשר אראה נער בן 14 שמרבה לשחק במשחקים דמיוניים של חיילים מתפוצצים ומעיף את תכולת מגירות הצעצועים בחדר הטיפול לכל עבר, ארצה לברר איתו מה משמעות התוקפנות הרבה שעולה דרך המשחק ומה מקורה.

באותו אופן, כאשר ילדה בת 8 תעדיף לשוחח אתי על עניינים שלא שייכים לחייה במקום לשחק ואף תימנע ממשחק, הייתי בודקת מה הסיבה לכך והאם מדובר בסגנון הגנתי שלה.

מי, אם כן, מועמד מתאים לטיפול במשחק?

כל הילדים ובמיוחד ילדים המתקשים לבטא את רגשותיהם ולמלל את דבריהם.

חשוב לדעת שלשם הערכה והתערבות מדויקים יש צורך בפסיכותרפיסט ילדים מיומן.

לייעוץ מקצועי צרו קשר

052-8682268
איך אני יכולה לעזור?

אם הנכם מתלבטים לגבי ילדכם או לגבי עצמכם, נמצאים במשבר כלשהוא או נתקלים בכל דבר אחר שגורם לכם להרהר שאתם זקוקים לשוחח עם איש מקצוע, אני מחכה לכם עם אוזן קשבת בשילוב (המנצח) של מקצועיות ואנושיות.

למידע מקצועי נוסף

10+

שנות וותק וניסיון

385+

Houses Built

287+

Offices Built

נגישות