חלומות

חלומות ומשמעותם בטיפול

אחד הנושאים המרתקים שעולים לא פעם במהלך תהליך פסיכו תרפויטי עם מתבגרים ומבוגרים (לעתים גם עם ילדים אך בפחות אינטנסיביות), הוא נושא החלומות והבנתם. חלומות יכולים להאיר את בעיותינו ומצוקותינו וגם לפתוח את הדלת לעולמנו הפנימי, לכן ניתן להפיק תועלת רבה מהבנתם.

איך נתייחס לחלום שמועלה בזמן פגישה טיפולית?

"בחלומי רצתי ואחרי רדפו כלבי פרא שנבחו חזק, הם התקרבו והתקרבו ואז התעוררתי…"

זהו חלום שכולל בתוכו אלמנטים של רדיפה. יתכן שחלק מהקוראים נתקלו בו והוא חלום שכיח ולעתים אף מפחיד ביותר, במיוחד כאשר החולם נרדף על ידי יצורים מוזרים, כלבי פרא או בני אדם. חלומות אחרים שמופיעים מבטאים פחדים לגבי עצמנו בצורות שונות כגון שיניים נופלות, נפילות אינסופיות וכדומה.

בפגישה טיפולית נשחזר בקפדנות, במיוחד אם מדובר בחלום שחוזר על עצמו, מוטיבים חוזרים, האם קיימת התפתחות מחלום לחלום, האם יש שינוי במרחק בין הרודף לנרדף וכדומה. בטיפול נעשה עיבוד של מוטיבים אלו וניסיון להבין את משמעותם. לפעמים לפרטים בחלום יש משמעות סימבולית שגם היא מעובדת בטיפול.

לייעוץ מקצועי צרו קשר

052-8682268
איך אני יכולה לעזור?

אם הנכם מתלבטים לגבי ילדכם או לגבי עצמכם, נמצאים במשבר כלשהוא או נתקלים בכל דבר אחר שגורם לכם להרהר שאתם זקוקים לשוחח עם איש מקצוע, אני מחכה לכם עם אוזן קשבת בשילוב (המנצח) של מקצועיות ואנושיות.

למידע מקצועי נוסף

10+

שנות וותק וניסיון

385+

Houses Built

287+

Offices Built

נגישות