איך בוחרים מטפל מתאים?

איך בוחרים מטפל מתאים עבורכם?

תחילה עליכם להבין האם תרצו מסגרת פרטית או ציבורית. למסגרת ציבורית ניתן לפנות דרך קופות חולים, בתי חולים פסיכיאטרים ומרפאות בקהילה לבריאות הנפש. ניתן אף ליצור קשר באגף הרווחה במקום מגוריכם ולברר מהן האופציות הניתנות. לאוכלוסיות ספציפיות יש עמותות ומשרדים ממשלתיים שנותנים שירות ייחודי, כגון לניצולי שואה או נכים של משרד הביטחון. היתרון הוא העלות הנמוכה. החיסרון הוא לעתים זמן המתנה ממושך והעובדה שלעתים, לא ניתן לבחור מטפל בעצמך. בבחינת מה שבא ברוך הבא.

החל מינואר 2016, במסגרת הרפורמה לבריאות הנפש, טיפול בקופות חולים מוגבל בזמן ומחייב אבחנה שניתנת על ידי הגורם הממיין באותה קופה.

פניה למסגרת פרטית יכולה להיעשות במספר דרכים:

1. ניתן לברר דרך המלצות, חברים או שיטוט במנועי חיפוש (כמו ברגעים אלו). נסו להתרשם לגבי יחס למטופל ואמפטייה.

2. כאשר אתם יוצרים קשר טלפוני עם המטפל אפשר לבדוק איתו האם סוג הבעיה שלו הוא בתחום התמחותו.

3.  אם המטפל מבטיח לכם מאה אחוז הצלחה – לגיטימי בהחלט להעלות סימני שאלה בעניין. אם הוא מבטיח מאה אחוזי מאמץ לעבוד איתך על הבעיה – ניתן לתת בו אמון ראשוני.

4. השכלה ותעודות – עליך לבדוק האם המטפל רשאי לתת טיפול נפשי – מבחינת תעודות והשכלה, כאשר מדובר במסלולים שאורכם והכשרתם לפחות מספר שנים ולא בקורסים בודדים. טיפול בילדים דורש תת התמחות נוספת.

5. מטפל טוב ימליץ על מטפלים אחרים לפי כישוריהם, ניסיונם ומקום הקליניקה שלהם  גם אם המשמעות היא שלא תגיעו אליו.

6. מטפל טוב לא יהסס להודות בחוסר ניסיון בתחום מסוים ולא יהסס להתייעץ עם מטפלים אחרים, במידת הצורך.

7. אתיקה מקצועית – נושא האתיקה ושמירה על סודיות יהיה 'טבוע' בדמו של המטפל.

8. התעודות, הניסיון, המוניטין וההשכלה חשובים עד מאד אך לאישיות המטפל והקליק עם המטופל יש ערך גדול לכשעצמו. במידה ואתם חשים לאחר מספר פגישות שהקשר לא מתאים – ניתן להיפרד ולבחור במטפל אחר.

לייעוץ מקצועי צרו קשר

052-8682268
איך אני יכולה לעזור?

אם הנכם מתלבטים לגבי ילדכם או לגבי עצמכם, נמצאים במשבר כלשהוא או נתקלים בכל דבר אחר שגורם לכם להרהר שאתם זקוקים לשוחח עם איש מקצוע, אני מחכה לכם עם אוזן קשבת בשילוב (המנצח) של מקצועיות ואנושיות.

למידע מקצועי נוסף

10+

שנות וותק וניסיון

385+

Houses Built

287+

Offices Built

נגישות