טיפול במתבגריםטיפול במתבגרים

(פסיכו=נפש, תרפיה=טיפול)

אתחיל בהסבר קצר על מהו מושג זה וכיצד הוא מתקשר לטיפול במתבגרים.

פסיכותרפיה היא טיפול בנפש או בשפה מוכרת יותר טיפול רגשי. זה טיפול שבא לסייע להתפתחות האישיות, להעלאת המודעות העצמית של האדם, לאנשים צעירים בתחילת דרכם המקצועית, אנשים שחווים משבר כגן אובדן בן זוג וכדומה. כמו כן, בא לסייע בהתמודדות עם משברים, מגוון רחב של הפרעות וקשיים רגשיים. בטיפול זה משתמש הפסיכותרפיסט בשיחה, דמיון מודרך ולפעמים בעיבוד חלומות.

טיפול במתבגרים – הטיפול מתאים למתבגרים שנתונים בסערת גיל ההתבגרות וגיבוש הזהות העצמית. גיל ההתבגרות מוגדר בין 13-18, אף שבשינויים החלים כיום בחברה מתפרש לטווחים רחבים יותר.

תקופת ההתבגרות על סערותיה היא תהליך נורמטיבי שבמהלכו המתבגר מבסס את הצורך שלו להגדרה עצמית, החל מביטויים של אינטימיות וטיפוח עצמי וכלה בהגדרת הטריטוריה שלו (החדר). לעתים הוא חי במעין בועה אומניפוטנטית המגנה עליו מכל תחושה של פגיעות וחולשה אך תחושה זו היא למעשה קליפה דקה ולכן הוא יכול להיפגע בהפתעה ולהגיב בהתנהגות קיצונית ובבלבול. במפגש עם המתבגרים עלינו לזכור את המאבק הפנימי הסוער שמלווה אותם, ללוות אותם בסבלנות וללא שיפוטיות ולהושיט להם יד שמזכירה להם שהם לא לבד. לפעמים זה לא קל בכלל, במיוחד כשמופיעות התנהגויות קיצוניות. במקרים אלו ואחרים, ההורים ו/או המתבגר יכולים להיעזר באיש מקצוע חיצוני.

בעבודתי עם מתבגרים ומבוגרים אני רואה את עצמי כמטפלת אקטיבית שמתערבת לפי הצורך ובמקביל זוכרת כל העת את חשיבות הקשר האנושי והדיאלוג עם המטופל ובעת הצורך, עם בני משפחתו. בנוסף, בעלת ניסיון בהכנה מנטלית של מתבגרים לשירות הצבאי ובליווי צעירים במהלך שירותם.

מוזמנים ליצור עמי קשר דרך הטלפון או המייל לצורך התייעצות ראשונית. חיילים בסדיר/בני שירות לאומי יתקבלו בתעריפים נוחים.

לייעוץ מקצועי צרו קשר

052-8682268
איך אני יכולה לעזור?

אם הנכם מתלבטים לגבי ילדכם או לגבי עצמכם, נמצאים במשבר כלשהוא או נתקלים בכל דבר אחר שגורם לכם להרהר שאתם זקוקים לשוחח עם איש מקצוע, אני מחכה לכם עם אוזן קשבת בשילוב (המנצח) של מקצועיות ואנושיות.

למידע מקצועי נוסף

10+

שנות וותק וניסיון

385+

Houses Built

287+

Offices Built

נגישות